for previous editions see

http://www.lutkarnica.org/2012/program2012.html

 

Junij/ Giugno / June

 

Sre / Mer,  25.6.             

11.00 Koper/Capodistria – Hlavatijev Park  / Parco Hlavaty                                                              

PUF na PPF: Lutkovni studio Lutkarnica Koper- Nika Solce:

O lisički zviti tički in drugih zverinicah / Della volpe furbetta e di altre bestiole – lutke/ burattini 2+

 

Čet  / Gio,  26. 6.

11.00 Koper/Capodistria – Hlavatijev Park  / Parco Hlavaty

PUF na PPF: Teatro Matita – Matija Solce: Pavliha revival - lutke/ burattini 5+

 

Pet / Ven,  27. 6.

17.00 Koper/Capodistria – Vergerijev trg / Piazza Vergerio

PUF na PPF: Teatro Matita – Matija Solce: Pavliha revival - lutke/ burattini 5+

 

Sob  / Sab,  28. 6.

20.00 Mladinsko zdravilišče Debeli rtič / Casa di cura P. grossa

PUF na PPF: Teatro Matita – Matija Solce: Pavliha revival - lutke/ burattini 5+

 

Ned / Dom,  29. 6.

11.00 Koper/Capodistria – Vergerijev trg / Piazza Vergerio

PUF na PPF: Lutkovni studio Lutkarnica Koper- Nika Solce:

O lisički zviti tički in drugih zverinicah / Della volpe furbetta e di altre bestiole; lutke/ burattini 2+

 

Julij / Luglio / July

 

Tor /Mar /  1. 7.

20.00 Koper/Capodistria -  Ukmarjev trg / Piazza Ukmar

Immaginaria teatro (Italija- Španija /Italia - Spagna): Immaginaria; Poetični akrobatski cirkus /  spettacolo poetico  di clown, e acrobatica aerea

Kolektiv DAMU Praga – Matija Solce: Življenje koze Mary / La vita della capra Mary; alternativna lutkovna predstava / teatro  alternativo 5+

 

Sre  / Mer,  2. 7.  

20.00 Izola/Isola -  Manziolijev trg / piazza Manizioli/

Filonauta (Italija- Španija): Brodolom / Naufraghi per Sceltà  Akrobatska cirkuška glasbeno teatralna predstava / spettacolo con le tecniche circensi, acrobatiche, musicali e teatrali 3+

Kolektiv DAMU Praga – Matija Solce: Življenje koze Mary / La vita della capra Mary; alternativna lutkovna predstava / teatro  alternativo 5+

 

Čet  / Gio,  3. 7.                                                  

10.30 Koper/Capodistria – Hlavatijev / Parco Hlavaty 

Gospodična Bazilika (Slo): Čudežni čajnik / Teiera viziosa; lutke –burattini 3+

 

Čet  / Gio,  3. 7.

19.00 Piran / Pirano –  Tartinijev trg / Piazza Tartini 

Filonauta (Italija- Španija): Brodolom / Naufraghi per Sceltà

Akrobatska cirkuška glasbeno teatralna predstava / spettacolo con le tecniche circensi, acrobatiche, musicali e teatrali 3+

 

Pet  / Ven,  4. 7. 

21.00 Koper/Capodistria – Hlavatijev park  / Parco Hlavaty 

Filonauta (Italija- Španija): Brodolom / Naufraghi per Sceltà  Akrobatska cirkuška glasbeno teatralna predstava / spettacolo con le tecniche circensi, acrobatiche, musicali e teatrali 3+

 

Tor / Mar,  8. 7. 

20.00 Piran / Pirano –  Tartinijev trg / Piazza Tartini 

Aleks Barti (Danska /Danemarka): Aleks Barti; lutke – burattini 2+

 

Sre  / Mer,  9. 7.

19.30 Izola/Isola -  Park / Parco Coppo/

Aleks Barti (Danska /Danemarka): Aleks Barti; lutke – burattini 2+

 

Sre  / Mer,  9. 7.

10.30 Koper/Capodistria – Hlavatijev park  / Parco Hlavaty 

Aleks Barti (Danska /Danemarka): Aleks Barti; lutke – burattini 2+

 

Čet  / Gio,  10. 7.                                                

20.00 Koper/Capodistria – Hlavatijev park  / Parco Hlavaty 

Aleks Barti (Danska /Danemarka): Aleks Barti; lutke – burattini 2+

 

Pet  / Ven,  11. 7.  / Luglio

Koper/Capodistria – Pristaniška ulica

21.00 Thaker Von Ziarno (Avstralija /Australia): Minerva; Akrobatika na trapezu /Acrobatiche  sul trapezio 3+

 

Tor / Mar,  15. 7. 

20.00 Piran / Pirano –  Tartinijev trg / Piazza Tartini 

Teater KVELB (Češka / R Ceca): Otesanek; Lutke -  burattini 4+

 

Sre  / Mer,  16. 7.

10.30 Koper/Capodistria – Hlavatijev park  / Parco Hlavaty 

O lisički zviti tički in volku / Della volpe furbetta e del  lupo; lutke/ burattini 2+

 

Sre  / Mer,  16. 7.

19.30 Izola/Isola -  Park / Parco Coppo/

Divadlo Vid’adlo (Češka / R Ceca): Kašparek

 

Čet  / Gio,  17. 7.                                                 

20.00 Koper/Capodistria – Ukmarjev trg – piazza Ukmar

Divadlo Vid’adlo (Češka / R Ceca): Kašparek

 

Pet  / Ven,  18. 7.

20.00 Koper/Capodistria – Ukmarjev trg / Piazza Ukmar 

Teater KVELB (Češka / R Ceca): Otesanek; Lutke -  burattini 4+

 

Sre  / Mer,  23. 7.

19.30 Izola/Isola -  Park / Parco Coppo

Lutkovni studio Lutkarnica Koper- Nika Solce: O lisički zviti tički in drugih zverinicah / Della volpe furbetta e di altre bestiole; lutke/ burattini 2+

 

Čet  / Gio,  24. 7.                                                 

20.00 Koper/Capodistria – Ukmarjev trg – piazza Ukmar

Teatro tages (Sardinija- Sardegna, It): Manovela circus; lutke / burattini 3+

 

Pet  / Ven,  25. 7.

10.30 Koper/Capodistria – Hlavatijev park  / Parco Hlavaty

Teatro tages (Sardinija- Sardegna, It): Manovela circus; lutke / burattini 3+

 

Pet  / Ven,  25. 7. 

20.00 Koper/Capodistria – Ukmarjev trg / Piazza Ukmar 

CIZAMO (Slo): Klovn Zupi / clawn 2+

 

Avgust / Agosto / August

 

Tor  / Mar,  5. 8.

19.00 Izola/Isola -  Park / Parco Coppo

ZAPIK, Rdeča Kapica / Capucetto Rosso

 

Sre  / Mer,  6. 8. 

20.00 Piran / Pirano –  Tartinijev trg / Piazza Tartini

LG ZAPIK (Slo): Mezinček; lutke / burattini 2+

 

Tor  / Mar,  12. 8.

19.00 Izola/Isola -  Park / Parco Coppo

Barbara Bulatović (Slo): Kekec in tihi tat; lutke – burattini 3+

 

Sre  / Mer,  13. 8. 

20.00 Piran / Pirano –  Tartinijev trg / Piazza Tartini

Lutkovni studio Lutkarnica Koper- Nika Solce: O lisički zviti tički in drugih zverinicah / Della volpe furbetta e di altre bestiole; lutke/ burattini 2+

 

Čet  / Gio,  14. 8.                                                 

19.30 Koper/Capodistria – Ukmarjev trg – piazza Ukmar

Barbara Bulatović (Slo): Kekec in tihi tat; lutke – burattini 3+

 

Pet  / Ven,  15. 8.

19.30 Koper/Capodistria – Ukmarjev trg / Piazza Ukmar 

Teatro Matita - Matija Solce: Pavliha revival; ulične lutke 4+

 

Sre  / Mer,  20. 8. 

20.00 Piran / Pirano –  Tartinijev trg / Piazza Tartini

Urana Marchesini: Relitti rieletti;  akrobatska predstava z  objektnim gledališčem  / le tecniche circensi, acrobatiche e teatrali 3+

 

Čet  / Gio,  21. 8.                                                 

19.30 Koper/Capodistria – Ukmarjev trg – piazza Ukmar

Urana Marchesini: Relitti rieletti;  akrobatska cirkuška predstava z objektnim gledališčem / le tecniche circensi, acrobatiche e teatrali 3+

 

Pet  / Ven,  22. 8.

19.30 Koper/Capodistria – Ukmarjev trg / Piazza Ukmar 

Bouhtky a loutky (Češka / R Ceca): Volk in 7 kozličkov / Il lupo e i sette capretti, lutke-burattini 4+

 

Pon  / Lun,  25. 8. 

20.00 Piran / Pirano –  Tartinijev trg / Piazza Tartini

Teatro Matita – Matija Solce: Pavliha revival - lutke/ burattini 4+

 

Sre  / Mer,  27. 8.

19.00 Izola/Isola -  Park / Parco Coppo

Teater Hepp (Madžarska / Ungheria): Trije prašički / Tre porcellini; lutke / burattini 3+

 

Sre  / Mer,  27. 8.  

17.00 – 20.00 Koper/Capodistria – Ukmarjev trg / Piazza Ukmar   

Guixot De 8 (Španija / Spagna) – interaktivne igre iz  recikliranih objektov / giochi interattivi

 

Čet  / Gio,  28. 8.    

17.00 – 20.00  Koper/Capodistria – Pristaniška

Guixot De 8 (Španija / Spagna) – interaktivne igre iz  recikliranih objektov / giochi interattivi

Teater Hepp (Madžarska / Ungheria): Trije prašički / Tre porcellini; lutke / burattini 3+

 

Pet  / Ven,  29. 8.

20.30 Koper/Capodistria – Ukmarjev trg / Piazza Ukmar 

Gambeinspallateatro (Italija / italia): Sanje (Il sogno)

 

September / Settembre

Tor / Mar,  2. 9.

18.00 Koper/Capodistria – Pristaniška

Odprti oder :  Lutkarji in muzikanti na poti proti partnerskemu festivalu Plavajoči grad – Grad Snežnik (5.9. – 7.9. 2014), v organizaciji Teatra Matita / Il palco aperto per musicisti e burattinai del partner  festival Floating castle

 

5 - 7. 9

Festival Floating castle Sneznik

 

 

 

Festivalska gledališka produkcija –  La produzione teatrale del festival / festival production

PAVLIHA REVIVAL

MCLU & Teatro Matita – Matija Solce, Junij / Gugnio 2014

 

Avtor koncepta, režiser, avtor glasbe, / concetto, regia, musica:

Matija Solce, avtorica likovne podobe / ideazione grafica Sara Brown, dramaturgija / drammaturgia Jelena Sitar Cvetko

.

Na tradiciji Commedie dell’arte, Everymena, Hanswursta, Pulcinelle in Harlekina vznikne nov lutkovni junak, revolucionar današnjega časa – Slovenec. To, kar se je zgodilo v renesančni Italiji, se danes dogaja tudi pri nas, v formi tradicionalnih ročnih lutk, uličnega črnega humorja in satire, ki meji na provokacijo, vendar je kot take nihče ne more jemati resno, saj gre vendarle za lutke! Prav vsak od nas bo postal žrtev humorja našega skoraj pozabljenega lutkovnega junaka, Pavlihe, ki nas (prav tako kot kralj Matjaž) drami v času, ko nam trda prede in se nam zdi smeh postranska stvar. Pavliha revival je preprosta, vendar ritmično in tehnično izpopolnjena predstava za mešano občinstvo.

 

Avtor predstave Matija Solce je magistriral na umetniški akademiji DAMU v Pragi in je prejemnik več kot 20 domačih in mednarodnih nagrad, med njimi nagrade Zlata ptica za scenske umetnosti za leto 2008.

 

Pavliha revival è uno spettacolo di burattini semplice, ma ritmicamente e tecnicamente elaborato per un publico misto, nel quale chiunque puo divenare vittima dell’umorismo del nostro eroe burattino Pavliha, quasi dimenticato, che cerca di svegliarci in un tempo poco felice, dove il ridere è diventato quasi superfluo.

 

Umetniško vodstvo in organizacija/ Direzione Artistica con organizzazione

Maja Bavdaž Gross   cell. 00386 41778061

 

Ufficio stampa in Slovenia

Nika Solce 040 438 812

Pufpress@gmail.com

 

Grafiično oblikovanje/ grafica in Slovenia

Nika Solce

 

V sodelovanju z mednarodnimi lutkovnimi  festivali

In collaborazione con i festival:

 

Festival Burattini senza confini, Videm / Udine

Festival CIKL CAKL, Šmihel (Avstrija)

Festival Lutke 2014, LGL Ljubljana

Festival Plavajoči Grad, Teatro Matita, grad Snežnik

Festival Lutkovni pristan, LG Maribor

Festival Emonska promenada, Ljubljana

 

Festival Alpe Adria so omogočili:

Ministrstvo za kulturo R Slovenije

Ministero di Cultura di R Slovenia

Občine Koper, Izola, Piran

Communi di Capodistria, Isola e Pirano

 

 

 

 

 

© 2023 by My site name. Proudly created with Wix.com

  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
  • RSS Classic