top of page

PUF 2024, 2. JULIJ - 30. AVGUST​

pretekli program glej spodaj

14.julij, Trg Carpaccio, 20.00

 

17. julij

Ankaran, medgeneracijsko središče, 10.00

  • Nika Solce: glasbena pravljica z lutkovno delavnico - priporočamo rezervacije na 040 438 812

 

18. julij

Park Hlavaty, 10.00

Portorož- Portoroška ploščad: Otroški ulični program, 20.00

  • KUD LJUD: Gusarsko gledališče kapitana Dade; interaktivna ulična komedija, za vso publiko

19.julij, Semedelska promenada in park Hlavaty, 19.30

 

20.julij, Semedelska promenada, 19.30  

  • Lutke Zapik (Slo): Mojca Pokrajculja, lutke 3+

 

24. julij

Ankaran, medgeneracijsko središče, 10.00

  • Nika Solce: glasbena pravljica z lutkovno delavnico - priporočamo rezervacije na 040 438 812

25. julij, Park Hlavaty, 10.00

  • Slikovedke- Jerca in Jure: Glasbena pravljica, kamišibaj za otroke od 2 let naprej

Portorož- Portoroška ploščad: Otroški ulični program, 20.00

 

26.julij, Ukmarjev trg,  20.00

 

27.julij, Ukmarjev trg, 20.00

  • EYA Y COMPAGNIA (DE), akrobatska predstava na trapezu, za vse

31. julij

Ankaran, medgeneracijsko središče, 10.00

  • Nika Solce: glasbena pravljica z lutkovno delavnico - priporočamo rezervacije na 040 438 812

 

 

AVGUST :

1. avgust, Park Hlavaty, 10.00

  •  lutke v parku,  3+

Portorož- Portoroška ploščad: Otroški ulični program, 20.00

  • Gledališče PIKI, Slovaška: Muzej porednežev, lutkovna predstava 4+ 

 

2. avgust, Trg Carpaccio, 19.00

  • Gledališče PIKI, Slovaška: Muzej porednežev, lutkovna predstava 4+ 

 

3. avgust, Trg Carpacio, 19.30

  • Gledališče PIKI, Slovaška: Babička iz jajčka, lutkovna predstava 4+ 

 

8. avgust, Park Hlavaty, 10.00

  • Gospodična Bazilika: Zlati ključek; pripovedno - lutkovno gledališče, 3+

Portorož- Portoroška ploščad: Otroški ulični program, 20.00

  • Teater Cizamo: Klovn Zupi

 

9. avgust, Trg Carpaccio, 19.00

  • Nika Solce: O lisički zviti tički in drugih zverinicah

10. avgust, Trg Carpaccio, 19.00

  • Teater Polpet: Riba; lutkovna predstava z delavnico

  • Daniela Zajc: Gravitacija perspektive- zračna predstava na trakovih

 

14. avgust 10.00, LUTKARNICA NA KIDRIČEVI 41

pozor- četrtkova predstava je prestavljena na SREDO!

Block theatre (Finska): KO - KOO- MO; za otroke od 3 + 

Obvezne rezervacije na 041 7780 61

15. avgust 

Portorož- Portoroška ploščad: Otroški ulični program, 20.00

  • Klovni Bufeto: Cirkus Bufeto 

 

16. avgust, Trg Carpaccio, 19.00

Gledališče KONJ - Ajda Rooss: Kroki praznuje, lutkovna predstava, 3+ 

Block theatre (Finska): KO - KOO- MO; za otroke od 3 +

22. avgust, Park Hlavaty, 10.00

  •  LUTKE ZAPIK, Rdeča kapica  3+

Portorož- Portoroška ploščad: Otroški ulični program, 20.00

  • Janoš Palvy: Vitez Laszlo (Madžarska); predstava z ročnimi lutkami

23. avgust, Ukmarjev trg, 19.00

  • LG Maribor: Princesa na zrnu graha

24. avgust

LUTKARNICA na Kidričevi 41,  19.00

  • Kamišibai - predstava s festivala Kamišibaja v Piranu

Ukmarjev trg, 20.00

  • Janoš Palvy: Vitez Laszlo (Madžarska); predstava z ročnimi lutkami

29. avgust, Park Hlavaty, 10.30

  •  Hiša otrok in umetnosti: Krtek Zlatko ali Kdo se mi je na glavo, lutke 3+

Portorož- Portoroška ploščad: Otroški ulični program, 20.00

  • Filonautas: Prostovoljni potop; akrobatska predstava na vrvi 

30. avgust TAVERNA Ukmarjev trg, 19.00: ZAKLJUČEK FESTIVALA

  • Filonautas (DE): Prostovoljni potop; vrvohodska akrobatska predstava, za vse

  • Bence Sakardi: Marionetni kabare; marionetna predstava za vso publiko

 

 

PRETEKLI PROGRAM

UVODNI PROGRAM  PUF festivala v Lutkarnici na Kidričevi 41

20.junij ob 17h: lutkovna delavnica z Majo in Vidjo 

15. junij od 9.30 - 12.00: izpitne lutkovne predstave PEF UP

interno za PEF UP​: NEZNANI OBRAZI ZNANIH PRAVLJIC

Pedagoška fakulteta Univerze na Primorskem in Mednarodni center za lutkovno umetnost Koper

1. CESARJEVA NOVA OBLAČILA ( priredba po H. Ch. Andersenu)

Jasmina Mehmedović

Nejla Bašić

Rebeka Marš

Marta De Faveri

 

2. REPA (priredba po bratih Grimm)

Hana Susman

Desire Udovič

Mitja Petronio

Jani Jančec 

 

3. VOLK IN TRIJE PRAŠIČKI

Teja Sovdat

Lija Rušt

Neža Dolinšek

Miha Černe

VOLK IN KOZLIČKI (po bratih Grimm)

Nina Cej

Nuša Perne

Neža Perne

4. RDEČA KAPICA

Tjaša Šket

Nina Rok

Tanja Ahčin

Naja Krušec

Matic Matko

četrtek, 13. junij 2024 ob 17h:

kreativne delavnice z Majo in Vidjo

 

sobota, 8. junij 2024 ob 19h:

Uradna otvoritev Mikro lutkovne scene v LUTKARNICI na Kidričevi 41

program:

  • Predstava Matija Solce - Cervantes: Biti Don Kihot

izvajata Matija Solce in Tines Špik

www.youtube.com/watch?v=xEA5XZHWJk8

Predstava "Biti don Kihot" je prejemnica nagrade GRAND PRIX v bienalnem izboru najboljših lutkovnih produkcij v letih 2020-2021 na festivalu Ustanove lutkovnih ustvarjalcev Slovenija 

produkcija: MCLU in Teatro Matita (Matija Solce)

  • Glasbeni džem: Nika in Matija Solce z gosti

  • Moderatorka: Tjaša Koprivec 

število obiskovalcev omejeno na predvidoma 30, priporočamo rezervacije

sms 041 778061, število vstopnic in ime

statistika:

predstava 40

zunanji dogodek 50

 

29.5.2024

Znane pravljice tako in drugače

Izpitni nastop študentk 3. letnika Predšolske vzgoje pri izbirnem predmetu Lutkarstvo  in programa ERAZMUS – študentk iz univerz  Madrid in Gent

 ob 9. 30:

  • Volk in trije prašički:  Kristina Felec, Kaja Skerdiš, Manca Erjavec, Maja Mate

  • Žabji kralj: Anihoa Mora Gonzales, Nuira de la Cruz

  • Polž Vladimir gre na štop: Ana Atelšek, Ivana Vidakovič, Tonja Krajc, Anja Zorc

ob  10.30:

  • Janko in Metka: Klementina Hočevar, Sara Sabo, Martina Šebenik, Karin Šuler, Alegra   Rozman

  • Peter in volk: Minka Van Praet, Darline Maus, Judit Degryse

  • Zrcalce: Nika Rifelj, Lara Tomažin,  Maša in Tjaša Pintar

 

 

​PUF PROGRAM

program julij, 1. teden

 

2. julij

19.00 LUTKARNICA, Kidričeva 41: OTVORITEV PUF FESTIVALA

20.00 UKMARJEV TRG

  • Gambeinspalla Teatro (IT): Sanje; ulično gledališče, 4+

  • Aleks in gospod Barti (Danska), marionetni kabare, za vse

 

3. julij,

20.00 TAVERNA

  • Gambeinspalla Teatro (IT): Sanje; ulično gledališče, 4+

  • Aleks in gospod Barti (Danska), marionetni kabare, za vse

 

4. julij, 

Park Hlavaty, 10.30

Aleks in gospod Barti (Danska), marionetni kabare, za 2+ in za vso publiko

 

Portorož- Portoroška ploščad: Otroški ulični program, 20.00

Aleks in gospod Barti (Danska), marionetni kabare, za vse

 

7. julij

20.00  Lapidarij Pokrajinskega muzeja:

Odprti oder Etno HistEria in Teatro Matita - Matija Solce:

Večerna lutkovna predstava "Male nočne zgodbe" 

 

Program julij, 2. teden

10. julij, Ankaran, medgeneracijsko središče, 10.00

  • Nika Solce: glasbena pravljica z lutkovno delavnico - priporočamo rezervacije na 040 438 812

11. julij,

 

Park Hlavaty, 10.30

Portorož- Portoroška ploščad: Otroški ulični program, 20.00

 

12.julij, Taverna in Trg Carpaccio, 20.00

 

13.julij, Truške, 19.00 PUF - PLAVAJOČI GRAD EXPRESS:

  • Eva Sotriffer (IT): Meeeeeeh; ročne lutke 3+ in za vse

  • TEATRO MATITA: Mesarica (Martin Krpan) Lutkovni kabare, za vso publiko

bottom of page