Program PUF festivala 2021 v pripravi

 

 

18. Alpe -  Adria PUF in Plavajoči potujoči festival lutkovnega in uličnega gledališča

KOPER, 2.7. - 30.8. 2020

Na predstavah bo število sedežev omejeno, zato priporočamo rezervacijo na

041 778 061

Lokacije in program se tedensko prilagajata trenutni zdravstveni situaciji in navodilom NIJZ,

zato nam sledite na www.mclu.info/puf

oznaka številka+ (2+, 5+, 7+...) pomeni primernost za starost od tega leta naprej

PROGRAM

 

Četrtek, 2. 7. ob 10h in 11h: pozor, sprememba lokacije:

Križni hodnik frančiškanskega samostana Svete Ane, (pri Središču Rotunda, vhod je z zadnje strani samostana):   Regionalno srečanje Kamišibaj pripovednega gledališča. Po štiri kamišibai predstave na vsak termin,4+  www.kamisibaj.si Število obiskovalcev omejeno, prijave obvezne na 041 778061!

Program:

1. Mirjana Kraljič: HUDA MRAVLJICA (besedilo: B. Rudolf, glasba M. Vodopivec, slike: Tina Kraljič

2. Martina Ljubič: PETELINČRK JE LEPO PEL, slovenska ljudska

3. Špela Pahor: TAŠČICA, ljudska iz Istre

                            MAJHNA, MAJHNA TETKA, ljudska s Krasa

4. Irena Gostiša: O KRUHU, KI NI BOBNAL, avtorska

5. Aljoša Križ: PRVO LETO SLUŽIM, slovenska ljudska

6. Karin Merela: NOGOGRIZKI, avtorska 

7. Jelena Sitar: ŠUŠTAR JE SRAKO KLAL, koroška ljudska

8. Igor Cvetko: PALČKI PIHALČKI (besedilo: M. Bor)

                           ZAKAJ KONJI DANES NIMAJO VEČ ROGOV, koroška ljudska

 Vsi, razen 1., so avtorji likovne podobe svojih kamišibajev. 

 

Petek, 3.7. , Titov trg, ob 19.30: OTVORITEV PUF festivala:

Sam Sebastjan - čarovniška predstava, program 1,  3+  www.carodej.org

Rozin teater - Andrej Rozman Roza: Ovbe, Kekec, ujma gre! Lutkovna predstava 3 +

http://www.roza.si/urgenca/za-otroke/ovbe-kekec-ujma-gre/

Sobota, 4.7. , ob 19.30, Ukmarjev trg:

LG Lalanit: Šivilja in Škarjice, 3-4+, www.lalanit.com

Mini cirkus Bufeto - Nataša in Ravi Sultanov: cirkuška predstava, za vso publiko,

https://www.klovnbuf.si/mini-circus-bufeto

sreda, 8.7. ob 10.00,  ANKARAN, pred knjižnico:

Poletne pravljične delavnice z Niko Solce - lutkovna pravljica z delavnico

za otroke 6+, obvezna predprijava na 040 438 812 (do 10 otrok), trajanje 90 minut

 

Četrtek, 9.7. ob 10.30,  PARK HLAVATY:

LG Bobek: Lev in Miška, lutke /burattini 3+

Petek, 10.7. UKMARJEV TRG, 19.30

LG PIKI, Slovaška: PIKA NOGAVIČKA, otroška predstava

Teater Cizamo: SIRKEC, SIRKEC, klovn

Sobota, 11.7.

ob 10.45, TAVERNA

LG PIKI, Slovaška: Pika nogavička,  lutke 4+, www.piki.sk

Sobota, 11.7. ob 19.30, TAVERNA

Špela Pahor: Kamišibaj zgodbe, 3+

LG PIKI, Slovaška: Kravljica, lutke 3+, www.piki.sk

sreda, 15.7. ob 10.00,  ANKARAN, pred knjižnico:

Poletne pravljične delavnice z Niko Solce - lutkovna pravljica z delavnico

za otroke 6+, obvezna predprijava na 040 438 812 (do 10 otrok), trajanje 90 minut

 

Četrtek, 16. 7. ob 10.30, HLAVATY PARK

Alex & Mr. Barti(DK): Mr.Barti, 2+

Petek, 17.7. 

19.30,  UKMARJEV TRG:

- Urana Marchesini, Italija: Urana iz drugega planeta, akrobatska ulična predstava, 3-101+

https://www.facebook.com/urana.marchesini/about

- Alex & Mr. Barti (DK): Mr. Barti, lutke 3-101+

https://www.youtube.com/watch?v=yYsa1k1T5aU

21.00, SEMEDELSKA PROMENADA

PUF off program: Ada Totolan (RO-S), Alex in Mr Barti

Sobota, 18.7.

10.30,   SEMEDELSKA  PORMENADA

PUF off program : Ada Totolan (RO-S), Alex in Mr Barti

19.30: UKMARJEV TRG

- Urana Marchesini, Italija: Urana iz drugega planeta, akrobatska ulična predstava, 3-101+

https://www.facebook.com/urana.marchesini/about

- Alex & Mr.Barti  (DK): Mr. Barti, lutke 3-101+

https://www.youtube.com/watch?v=yYsa1k1T5aU

21.00: Semedelska promenada:

PUF off program: Ada Totolan (RO-S), Alex in Mr Barti (DK)

sreda, 22.7. ob 10.00,  ANKARAN, pred knjižnico:

Poletne pravljične delavnice z Niko Solce - lutkovna pravljica z delavnico

za otroke 6+, obvezna predprijava na 040 438 812 (do 10 otrok), trajanje 90 minut

Četrtek, 23.7. ob 10.30, PARK HLAVATY:

Gospodična Bazilika, Zlati ključek 3+.

http://www.gdc-bazilika.com/o_gledaliscu.html

Petek, 24.7. ob 19.30, UKMARJEV TRG

Gambeinspalla: SANJE, ulična predstava 3+

http://www.gambeinspallateatro.it/it/il-sogno

 

Sobota, 25.7. ob 19.30, UKMARJEV TRG

Gambeinspalla: SANJE, ulična predstava 3+.

http://www.gambeinspallateatro.it/it/il-sogno

Nedelja, 26.7. ob 19.30, TRUŠKE: Pozor, LOS!

 

Torek, 28.7. KOPER, 19.30, UKMARJEV TRG Odprti oder z uličnim in lutkovnim programom

 

Sreda, 29.7. ob 10.00, ANKARAN

Poletne pravljične delavnice z Niko Solce - lutkovna pravljica z delavnico za otroke 6+, obvezna predprijava na 040 438 812 (do 10 otrok), trajanje 90 minut

Sreda, 29.7. ob 19.30 TRUŠKE:

Matija Solce: Zaljubljeni POLH in Wild strings trio,   lutkovno glasbena animacija

 

Četrtek, 30. 7. ob 10.30 PARK HLAVATY, lutkovna predstava 3+

LG Zapik: Zgodba o Mezinčku

Petek, 31.7. in sobota, 1.8.PUFov program premaknjen na ponedeljek, 3.8. ob 19.00 v TAVERNO in UKMARJEV trg !

SOBOTA, NEDELJA: 1. in 2. 8.  PUF gostuje na festivalu PLAVAJOČI GRAD v okolici Gradu Snežnik

 

Ponedeljek, 3.8.2020, KOPER Taverna in Ukmarjev trg, od 19h naprej, gostujejo predstav iz festivala Plavajoči grad:

 

Bence Sarkadi, Madžarska: The Budapest marionettes, lutke 4 -101+

https://www.youtube.com/watch?v=N0HTm8Ti2LU

 

Sinakt - circo teatro danza, Italija: Življenje; predstava na trapezu, 3 - 101+

https://www.sinakt.com/

DANAŠNJA PREDSTAVA ZARADI DEŽJA ŽAL ODPADE!

4.8. , torek, ob 19h, UKMARJEV TRG - TAVERNA - PARK PRI TRŽNICI:

Teatro Fantasticus iz Bologne (It):

Medoro in Malacoda; pohodna predstava, 5+

https://uranalaltropianeta.wixsite.com/urana/copia-di-vai-e-vola5

 

sreda, 5.8. ob 10.00,  ANKARAN, pred knjižnico:

Poletne pravljične delavnice z Niko Solce - lutkovna pravljica z delavnico

za otroke 6+, obvezna predprijava na 040 438 812 (do 10 otrok), trajanje 90 minut

sreda, 12.8. ob 10.00,  ANKARAN, pred knjižnico:

Poletne pravljične delavnice z Niko Solce - lutkovna pravljica z delavnico

za otroke 6+, obvezna predprijava na 040 438 812 (do 10 otrok), trajanje 90 minut

Četrtek , 13.8. ob 10.30, PARK HLAVATY:

LG NEBO: Zakaj teče pes za zajcem, lutkovna predstava 3+

http://www.ljudmila.org/nebo/pes.htm

Petek, 14.8. ob 19.30, UKMARJEV TRG

LG Zapik: Mojca Pokrajculja; lutkovna predstava,  3+

Claudio in Consuelo (Italija): Potujoča kuhinja, ulično gledališče 4+

https://www.claudioeconsuelo.it/download/spettacoli/la-cucina-errante-new.pdf

Sobota, 15.8.

ob 11.00,  TAVERNA: dodatna predstava

Claudio in Consuelo (Italija): Potujoča kuhinja, ulično gledališče 4+

https://www.claudioeconsuelo.it/download/spettacoli/la-cucina-errante-new.pdf

 

ob 19.30,  UKMARJEV TRG:

- LG FRU FRU: Krtek Zlatko ali Kakec, ki je padel z neba; lutke 3+

https://www.frufru.si/event/krtek-zlatko-ali-kakec-ki-je-padel-z-neba-novo-mesto/

- Claudio in Consuelo (Italija): Potujoča kuhinja, ulično gledališče 4+

https://www.claudioeconsuelo.it/download/spettacoli/la-cucina-errante-new.pdf

sreda, 19.8. ob 10.00,  ANKARAN, pred knjižnico:

Poletne pravljične delavnice z Niko Solce - lutkovna pravljica z delavnico

za otroke 6+, obvezna predprijava na 040 438 812 (do 10 otrok), trajanje 90 minut

 

Četrtek, 20.8. ob 10.30, PARK HLAVATY,

Hiša otrok in umetnosti: TO NI PIKA! Lutkovna predstava 2-3+

https://www.hisaotrok.si/dogodek/to-ni-pika/

Petek, 21.8. ob 19.30, UKMARJEV TRG, ulična predstava 4+

- Teater Cizamo: Kozlovska sodba v Višnji gori, ulični teater, 3+

https://teatercizamo.wixsite.com/cizamo/kozlovska-sodba-v-visnji-gori

- SINAKT: akrobatska predstava na trapezu

https://www.sinakt.com/

Sobota, 22.8. ob 19.30, UKMARJEV TRG:

BRINA VOGELNIK: O miški z zašitim trebuščkom, glasbeno - lutkovna predstava 3+

http://brinavogelnik.si/o-miski-z-zasitim-trebusckom/

sreda, 26.8. ob 10.00,  ANKARAN, pred knjižnico:

Poletne pravljične delavnice z Niko Solce - lutkovna pravljica z delavnico

za otroke 6+, obvezna predprijava na 040 438 812 (do 10 otrok), trajanje 90 minut

 

Četrtek, 27.8. ob 10.30, PARK HLAVATY

LG Labirint: Metuljček  in  Metuljčica

https://www.lg-mb.si/gostujoce-predstave/metuljcek-in-metuljcica_2/

Sobota, 29.8. ob 19.00, UKMARJEV TRG

- LG ZAPIK: Mojca Pokrajculja, lutkovna predstava 3+

https://www.lutke-zapik.si/mojca/

- SLIKOVEDKE: kamišibaj predstava,  3+

https://slikovedke.com/

Nedelja, 30.8.

19.00,  UKMARJEV TR

- KUD LJUD: Gusarsko gledališče kapitana Dade, ulična predstava 4+

http://www.ljud.si/slo/?page_id=3219

- Matija Solce - Teatro Matita: Pozor LOS!, lutke za malo večje otroke 6+ in vso publiko

- Gospodična Bazilika: ZAVRTI TIGRA!  lutkovna miniaturka za enega gledalca , 6+

http://www.gdc-bazilika.com/novice.html

 

20.30 PRED KAPETANIJO

Sam Sebastjan: Ognjena ulična predstava, za vso publiko

http://www.carodej.org/carodej_carovnik_iluzionist_sam_sebastian_carovnije_za_otroke_ognjeni_show.html

 

21.00 TAVERNA

KONCERT glasbene skupine ZAJTRK

https://www.youtube.com/watch?v=fmKasJPub3U

https://www.youtube.com/watch?v=A-sda-iry2s

© 2023 by My site name. Proudly created with Wix.com

  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
  • RSS Classic